Ballina RAJONI Dijana Ziviq emërohet ministre e Bujqësisë

Dijana Ziviq emërohet ministre e Bujqësisë

SHPËRNDAJE

Dijana Ziviq do të jetë nga sot në krye të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Lajmin për emërimin Ziviq në krye të MPBRZH-së e ka bërë të ditur kryeministri Ramush Haradinaj. 

“Kam emëruar sot ministre të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Ziviq. Ministres së re i dëshirova suksese në detyrën e saj dhe e sigurova për mbështetjen time të plotë, në shërbim të qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe përmbushjen e objektivave të këtij dikasteri qeverisës”, ka shkruar Haradinaj.