Rajoni

Gent Cakaj jep dorëheqje nga pozita e ministrit të Punëve të...

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Kontigjenti i parë i vaksinës me 4.800 doza Pfizer arrin sot...

Në orën 10:30 sot një aeroplan me pjesën e parë të kontigjentit të vaksinës Pfizer ka zbritur në aeroportin e Beogradit, sipas...

Pasivizimi i adresave, deputetët e Luginës në OSBE do t’i shpalosin...

Ministri i Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se sot në në zyrat e Sekretariatit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, kanë...

Bota

Shëndeti

Organizata “Beyond” Shënon ditën botërore të shëndetit mendorë

Shëndeti mendorë në periudhën e pandemisë, ishte tema që bashkoi të rinjët e Komunave Bujanoc e Preshevë ku para të pranishmëve...

Lidhja e grupit të gjakut me sëmundje të caktuara

Për vite me radhë shkencëtarët kanë qenë skeptikë ndaj idesë se grupi i gjakut ka ndonjë lidhje me predispozitën e sëmundjeve të...

Këto janë ushqimet që e nxisin migrenën

Migrena është një çrregullim shumë i përhapur, i cili prekë shumë njerëz në tërë botën. Ky çrregulim manifestohet me dhimbje të vazhdueshme të kokës,...

Sport

presevo
few clouds
-0.5 ° C
2 °
-2.8 °
51%
2.2kmh
20%
Wed
1 °
Thu
2 °
Fri
4 °
Sat
6 °
Sun
7 °
bujanovac
few clouds
-3.3 ° C
-3.3 °
-3.3 °
69%
0.9kmh
15%
Wed
1 °
Thu
2 °
Fri
5 °
Sat
7 °
Sun
7 °