Ballina BOTA Momenti i përplasjes së dy anijeve gjigante në portin e Buenos Airesit...

Momenti i përplasjes së dy anijeve gjigante në portin e Buenos Airesit (Video)

SHPËRNDAJE

Pasagjerët që ishin në dy anije gjigante u frikësuan tej mase kur panë se ato u përplasën me njëra-tjetrën, duke bërë kështu që të dëgjohet një zhurmë shumë e madhe.

Bëhet fjalë për anijet MSC Poesia dhe MSC Orchestra, që të dyja në pronësi të kompanisë zvicerane MSC Cruises, ndërsa përplasja ka ndodhur në portin detar të Buenos Airesit të Argjentinës, transmeton Telegrafi.