Ballina Aktuale Tërnocasi Bashkim Ajdini shënon supergol kundër ekipit të Besar Halimit e Leart...

Tërnocasi Bashkim Ajdini shënon supergol kundër ekipit të Besar Halimit e Leart Paqaradës

SHPËRNDAJE

Tërnocasi Bashkim Ajdini ka shënuar një gol të bukur kundër Sandhausenit të Leart Paqaradës dhe Besar Halimit

Osnabruck është duke luajtur me Sandhausen në kuadër të javës 19-të në Bundesliga 2, në një ndeshje ku kanë shënuar gol dy shqiptarë.

Leart Paqarada shënoi nga penalltia për Sandhausenin, ndërkaq Bashkim Ajdini realizoi një gol të bukur për Osnabruck.

Kujtojmë që Bashkim Ajdini vjen nga fshati Tërnoc, e karrieren e tij e ka shpëtuar për fatin që kishte mbiemrin gjerman Renneke.