Ballina RAJONI Gjermania e Franca thirrje LDK-së: Tërhiqeni mocionin

Gjermania e Franca thirrje LDK-së: Tërhiqeni mocionin

SHPËRNDAJE

Ambasadorja e Francës dhe ambasadori i Gjermanisë i kanë bërë thirrje LDK-së që të rishqyrtojë votimin e mocionit të mosbesimit dhe të ruajnë qeverinë.

Në një deklaratë të përbashkët ambasada e Francës dhe Gjermanisë kanë kërkuar që të ruhet besimi i qeverisë dhe të jenë krah popullit në këtë krizë.

“Qëndroni në krah të popullit të Kosovës në këtë krizë. Ftojmë LDK-në të rishqyrtojë votimin e mosbesimit dhe të ruajë besimin dhe qeverinë e qëndrueshme për t’u përballur me sfida”, thuhet në deklaratën e tyre.