Ballina RAJONI Beqiri i reagon Thaçit: Ibrahim Rugova dhe flamuri dardan janë vet historia...

Beqiri i reagon Thaçit: Ibrahim Rugova dhe flamuri dardan janë vet historia jonë

SHPËRNDAJE

Vula presidenciale e ish-Presidentit historik, Ibrahim Rugova është hequr nga dekoratat dhe komunikimet me ndërkombëtar qysh kur në krye të presidencës ka ardhur Hashim Thaçi.

Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka reaguar ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Përmes një postimi në Facebook, Beqiri ka thënë se “largimi i logos me flamurin dardan nga dekoratat, mirënjohjet, është veprim më se i ulët nga Hashim Thaçi”.

“Largimi i Llogos me Flamurin Dardan nga Dekoratat, Mirënjohjet, është veprim më se i ulët nga Hashim Thaqi. Kot e ke, Presidenti Historik i Kosovës  Ibrahim Rugova dhe Flamuri Dardan janë vet Historia jonë”, ka shkruar Beqiri në Facebook./Telegrafi/