Ballina Aktuale Ragmi Mustafa takoi Ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Kyle Scott

Ragmi Mustafa takoi Ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Kyle Scott

SHPËRNDAJE

Gjatë ditës së sotme kryetari i KNSH-së, Ragmi Mustafa, takoi Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Kyle Scott.

“Sot, pata nderin të mirëpritem nga Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shkëlqesinë e Tij, Kyle Scott, në rezidencën e tij në Beograd.

Në fokus të bashkëbisedimit: zgjidhja e teksteve mësimore në shkollat shqipe të Luginës dhe pasivizimi i vendbanimeve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

Mirënjohje e thellë për ndihmën dhe përkushtimin amerikan për respektimin e të drejtave të shqiptarëve” shkroi Mustafa në profilin e tij në Facebook.