Ballina Aktuale Ka ndërruar jetë Murat Murati i sulmuar muaj më parë nga...

Ka ndërruar jetë Murat Murati i sulmuar muaj më parë nga një qytetar rom nga Bujanoci

SHPËRNDAJE

I sulmuari muaj më parë, Murat Murati, ka ndërruar jetë në Qendrën Klinike të Nishit.

Lajmin mbi vdekje e mësuesit në pension, e ka bërë të ditur, djali i tij Muhameti, nëpërmjet një postimi në facebook, ku ka shkruar:

„Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi“

Me dhimbje te thelle njoftojme familjare, miq e dashamire se sot me 15 Mars 2020 nderroi jete babai im Murat (Vehbi) Murati.
Per ceremonine e varrimit do te njoftoheni me kohe.
Familja Murati,
Bujanovc

Kujtojmë se, Murati Murati ish mësues në pension u sulmua dhe u plaçkit në mënyrë brutale më 5 shkurt, nga Vaxhid Abedini – 29 vjeçar, qytetar rom nga Bujanoci.

Vaxhidi, e kishte goditur mëesuesin Murat për disa herë me çekan në kokë dhe pasi e kishte alivanosur, i’a kishte rrëmbyer mbi 8 mijë euro.