Ballina Aktuale Presidenti Vuçiç shpreson që deri në fund të muajit heqjen e gjendjes...

Presidenti Vuçiç shpreson që deri në fund të muajit heqjen e gjendjes së jashtëzakonshme

SHPËRNDAJE

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç gjatë qëndrimit të tijë në Nish ka theksuar se menzi po e pres ditën dhe shpresoj se ne fund të këtij muaji do të mund të heqim gjendjen e jashtëzakonshme.

Ai ka shtuar se 10 ditët e ardhëshme apo deri më 20 Prill rregullohet fati i raporteve tona me virusin Korona duke theksuar se tani është disiplina ajo që është më primare.