Ballina Aktuale Aksion humanitar nga “QARG ” dhe “BEYOND” Ndihmo një emigrant në...

Aksion humanitar nga “QARG ” dhe “BEYOND” Ndihmo një emigrant në kto ditë të ftohta

SHPËRNDAJE

Vitin e kaluar nen moton “Dhuro nje pallte, ngrohe nje shpirt” jane realizuar aksione neper disa qytete ne Shqiperi e Kosove, kete aksion humanitar do ta realizojme edhe ne Bujanoc, per te ndihmuar njerezit ne nevoje e posaqerisht per emigrantet ne Qendren e Pranimit ne Bujanoc, te cilet ne keto dite nentori po bredhin rrugeve me maica krahe shkurte dhe po dridheshin nga i ftofti qe ka kapluar keto dite!

Po mendoja, do ishte shume me mire qe ne vend se jaknet apo palltat tona te shumta te rrijne neper komodinat tona, me mire te ngrohin shpirtat e ketyre njerezve qe kush e di si ndihen larg vendlindjes se tyre, larg njerezve qe i duan, plus me keto veshtiresi financiare, aq sa nuk kane te blejne asnje jakne per kete dimer, sepse parate duhet t’i ruaje per buke.

Andaj QARG dhe BeYond NGO ne bashkepunim me Zyren per te rinj ne Bujanoc, nga sot e deri me date 11 nentor kane ndermarre iniciativen qe te mbledhin jaknet nga te gjithe njerezit vullnetmire, qe deshirojne te ndihmojne ne realizimin e ketij aksioni humanitar. Bejme apel edhe te pronaret e dyqaneve ne Bujanoc qe t’ju bashkengjiten ketij aksioni dhe te dhurojne ndonje jakne, jo te koleksionit te fundit por sigurisht kane jakne te koleksioneve te vjetra.

Ju qytetare te qytetit tim, mundeni jaknet qe nuk i veshni mo, t’i pastroni dhe me date 11 nentor 2019 t’i sjelleni ne Zyren per te rinj ne Bujanoc e cila gjendet ne sheshin e qytetit, nga ora 10:00 deri ne oren 15:00. Ju mirepresim!