Ballina Aktuale Konjufca dhe Cakaj mbështesin projektin e Luginës së Bashkuar

Konjufca dhe Cakaj mbështesin projektin e Luginës së Bashkuar

SHPËRNDAJE

Ministrat e Punëve të Jashtme të Kosovës dhe Shqipërisë, Glauk Konjufca dhe Gent Cakaj, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët në mbështetje të koalicionit të partive shqiptare në Luginë të Preshevës.

“Në cilësinë e drejtuesve të politikës së jashtme të Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë nënvizojmë edhe njëherë rëndësinë e mbështetjes së koalicionit të partive politike shqiptare në Luginën e Preshevës”.

“Ky koalicion është thelbësor për ngritjen e frymës kombëtare dhe ruajtjen e të drejtave politike të shqiptarëve në Luginë. Ndaj, ne nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për ta mbështetur projektin e Luginës së Bashkuar deri në fund!”, thuhet në postimin e Ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme dhe Evropë i Shqipërisë, Gent Cakaj.