Ballina LAJMET E FUNDIT Sulmohet ne vendin e punes Dr.Mejdi Zeqiri

Sulmohet ne vendin e punes Dr.Mejdi Zeqiri

SHPËRNDAJE

Tre persona nën ndikimin e alkoolit, (sipas burimeve të presheva.com të nacionalitetit rom) gjatë mbrëmjes së të enjtës e kanë sulmuar fizikisht Dr. Mejdi Zeqirin në vendin e tij të punës, në repartin e Ndihmës së Shpejtë në Shtëpinë e Shëndetit në Bujanoc.
Sipas Zeqirit, rreth orës 22h tre persona kanë hyrë në ordinancë. Të gjithë kanë qenë nën ndikimin e alkoolit, ndërsa njëri prej tyre nën ndikim më të madh të alkoolit dhe me dhimbje të veshkëve.
Pasi që Ai i kishte përgatit terapinë, njëri nga sulmuesit ka ndërhyrë duke mos lejuar që ti vendosë infuzionin, njëkohësisht duke sharë dhe bërtitur ka kërkuar nga ai që ti shkruaj udhëzim për Vranjë, gjë të cilën e kishte bërë, ka shpjeguar Dr. Zeqiri. Megjithatë, kur Dr. Zeqiri i ka sqaruar se nuk ka automjet të lirë për ta transportuar për në Vranjë, njëri prej tyre fizikisht e ka sulmuar atë.
Me kte rast ka reaguar edhe Shoqata e mjekëve të Luginës.
Nëpërmjet një statusi të publikuar në faqen zyrtare të tyre, mjektë shqiptarë në Luginë të Preshevës, kanë dënuar ashpër sulmin ndaj kolegut të tyre në Bujanoc, dhe njëkohësisht kanë kërkuar që organet e rendit të zbardhin rastin dhe të marrin masa ndaj agresorëve.
Njëkohësisht kjo shoqatë ka ngritur zërin për fakrtin se rasti i djeshëm nuk është, por në kontuinitet këto raste po përsërirte dhe po kërcënohet personeli mjekësor