Ballina Aktuale Dy të mitur kanë humbur jetën 4 të lënduar në aksidentin në...

Dy të mitur kanë humbur jetën 4 të lënduar në aksidentin në rrugën Lluçan-Dobrosin

SHPËRNDAJE

Si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në orët e pasditës së sotme në rrugën Lluan-Dobrosin dy të mitur kanë humbur jetën në vendin e ngjarjes ndërsa 4 të tjerë kanë mbetur të lënduar, dy prej tyre rëndë, lajmin ia ka konfimruar portalit LajmiAL mjeku kujdestarë nga ndihma e shpejtë në Bujanoc Dejan Stojanoviç.

Sipas tij personave të lënduar menjëherë iu dhënë ndihma e parë në Bujanoc dhe më pas janë transportuar për  në Spitalin e Vranjës.

Aksidenti ka ndodhur kur automjeti e ka humbur kontrollin dhe ka rënë disa metra nën rrugë./LajmiAL/