Ballina SPORT Allegri, pas veprimit të Ronaldos: “Cristiano është më i miri në botë”

Allegri, pas veprimit të Ronaldos: “Cristiano është më i miri në botë”

SHPËRNDAJE

Për Allegrin, “Cristiano Ronaldon është më i miri në botë” dhe nuk i intereson gjesti që bëri në Madrid.

Cristiano Ronaldo ishte konfuz në lojë dhe në sjellje, në “Wanda Metropolitano”.

Gjatë ndeshjes me Juventusin dhe pas saj, ku Atletico fitoi 2-0, CR7 bëri një gjest ndaj tifozëve vendës, të cilët e ofendonin në kor gjatë gjithë kohës, duke u treguar njërën dorë se ka fituar 5 trofe të Champions League.

Në zonën mix, CR7 gjithashtu tha “unë kam fituar pesë Champions, Atletico zero”.

Lidhur me veprimin e CR7, është pyetur trajneri i Juves, Max Allegri.

“Veprimi i CR7? Cristiano është lojtari më i mirë në botë dhe ai transmeton qetësi në dhomën e zhveshjes”, tha Allegri.

“Në Madrid u paraqit mirë”.

Ronaldo ka shënuar 21 gola në 33 paraqitje në të gjitha garat me Juventusin.
Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/sport/allegri-pas-veprimit-te-ronaldos-cristiano-eshte-me-i-miri-ne-bote-629577/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright