Ballina SPORT Manchester City 60 milionë euro për Toni Kroos

Manchester City 60 milionë euro për Toni Kroos

SHPËRNDAJE

Manchester City është duke e përgatitur një ofertë prej 60 milionë euro për mesfushorin qendror të Real Madrid, sipas Don Balon.

Pep Guardiola është në kërkim të përforcimeve në mesfushë, duke qenë se karriera e Fernandinhos po vjen drejt perëndimit, dhe në përpjekje për t’i mbajtur gjallë ambicionet për ta fituar Ligën e Kampionëve.

Vendi i Kroosit në Real Madrid ka qenë i luhatshëm gjatë vitit të fundit dhe mendohet se nëse City vjen me një ofertë fitimprurëse për Realin dhe Kroosin, atëherë gjermani mund të përfundojë në Premierligë sezonin e ardhshëm.