Ballina Aktuale Kryetari Arifi nuk mbeti pa takuar edhe bashkëatdhetarët e tij në Amerikë

Kryetari Arifi nuk mbeti pa takuar edhe bashkëatdhetarët e tij në Amerikë

SHPËRNDAJE

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi në vazhdën e vizitës së tijë në Amerikë lshte i ftuar në Queens të New Yorkut, për të takuar bashkatdhetarët nga gjitha viset shqiptare që jetojnë në New York, ku pati rastin me një fjalim rasti t’i informoj të pranishmit me situatën aktuale në Luginën e Preshevës. Gjithashtu takoi biznismenin dhe veprimtarin e çështjes kombëtare Harry Bajraktari si dhe asambleistin e Këshillit Bashkiak të New York-ut, Mark Gjonaj. Një takim dhe një bashkëbisedim shumë i frytshëm me të gjithë Shqiptarët, ku të gjithë u dakorduan që komuniteti Shqiptar në New York të jetë një zë i fuqishëm dhe që do të lobojnë pë Shqiptarët e Luginës së Preshevës.