Ballina LAJMET E FUNDIT Sonte luhen ndeshjet e para në fazen e eleminimeve në Ligën e...

Sonte luhen ndeshjet e para në fazen e eleminimeve në Ligën e Kampionëve

SHPËRNDAJE

Sonte zhvillohen dy ndeshje të Ligës së Kampionëve ajo në mes të Atletiko Madridit dhe kampionit në fuqi Liverpool në Wanda Metropolitano , aty ku Liverpool fitoi titullin e 6 kampion vitin e kaluar kundër Tottenham.

Ndeshja tjetër që do të zhvillohet sonte është përballja mes PSG dhe Dortmundit, një përballje shumë interesante .Ndeshja e parë do të luhet në Signal Iduna Park , ku Dortmund do të mundohet të krijojë një epërsi që ti jap vetit një mundësi kualifikimi pas 2 jave kur do të luhet ndeshja e kthimit në Paris.