Ballina SPORT Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, dëshiron ta paguajë para se të...

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, dëshiron ta paguajë para se të hapet afati kalimtar

SHPËRNDAJE

Chelsea është i përgatitur të paguajë 23 milion euro për të nënshkruar yllin e Hellas Verona, shqiptarin Marash Kumbulla.

Kumbulla është një yll në rritje në Serie A dhe është një nga objektivat kryesor të Interit të Antonio Contes.

Sidoqoftë, sipas mediumit italian “L’Arena”, Chelsea është gati të mposhtë ish-trajnerin e tyre për të nënshkruar me mbrojtësin e ri.

Kumbulla do të ishte nënshkrimi i dytë, pas yllit të Ajax, Hakim Ziyech, që u ble nga Frenk Lampard.

Chelsea është i gatshëm të paguajë tarifën e transferimit para afatit kalimtar edhe pse Interi ka zhvilluar bisedime me lojtarin dhe Hellas Veronan.

Blutë janë të vendosur të mbështesin trajnerin e tyre në aftin kalimtar të ardhshme të verës, duke i sjell disa lojtarë.