Ballina Aktuale Qytetarëve të Luginës nuk do ti kërkohet testi negativ për të hyrë...

Qytetarëve të Luginës nuk do ti kërkohet testi negativ për të hyrë në Kosovë

SHPËRNDAJE

Zv. Kryetari i komunës së Bujanocit Shqiprim Musliu ka qëndruar sot në vendkalimin Konçul – Dheu i Bardhë dhe me anë të një postimi në profilin e tij facebook i ka informuar qytetarët se mund të lëvizin lirshëm në drejtim të Kosovës.

Postimi i plotë:

Pas situatës së krijuar në lidhje me moslejimin e kalimit të qytetarëve të Luginës në Kosovë, e kemi konsideruar veten të obliguar të interesohemi maksimalisht deri në sqarimin e plotë të situatës. Me këtë rast, e kemi parë të udhës që të dalim në pikëkalimin te Dheu i Bardhë, për të marrë informacione rreth kësaj situate. Na konfirmuan se vendimi i qeverisë do të interprerohet drejtë dhe qytetarët e Luginës do të lëvizin lirshëm pa ndonjë kufizim.