Ballina MAGAZINË Gazeta serbe i kushton artikull Luana Vjollcës, kështu ia kthen shqiptarja

Gazeta serbe i kushton artikull Luana Vjollcës, kështu ia kthen shqiptarja

SHPËRNDAJE

Një gazetë serbe ka shkruar një artikull për Luana Vjollcën, duke theksuar se ajo i urren serbët ndërsa përkrahë Kosovën.

Një gazetë serbe me emrin ‘Espreso‘ ka shkruar një artikull për prezantuesen dhe këngëtaren shqiptare, Luana Vjollcën.

Në titull ata theksojnë se Luana është ‘peshku më i mirë për të cilën të gjithë po prejnë venat’, ndërsa i urren serbët me shpirt.

Më pas në artikull shpjegohet se si ajo është një nga përkrahëset më të mëdha të Kosovës dhe Shqipërisë së Madhe, duke treguar se për çdo festë shqiptare Luana bën postime e madje i dedikon edhe emisione.

Këtë artikull tash e ka parë edhe vetë Luana, e cila ka reaguar në Instagramin e saj personal me më se 1.4 milionë ndjekës.

Luana ka postuar në ‘story’ foton e artikullit, ku ajo shihet me flokë të kuq e plis me shqiponjë në kokë, ndërsa shkruan për përmbajtjen e artikullit.

Ajo shkruan: “Gazetat serbe paskan shkruar sa shumë e urrej Serbinë dhe sa shumë e dua Shqipërinë e Madhe”.

Në fund, Luana e konfirmon këtë duke thënë se është shumë mirë që serbët e dijnë këtë.