Ballina SPORT Tuchel nuk shqetësohet nga komentet e Perezit: “Të gjithë i dëshirojnë Mbappen...

Tuchel nuk shqetësohet nga komentet e Perezit: “Të gjithë i dëshirojnë Mbappen e Neymarin”

SHPËRNDAJE

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, thotë se nuk shqetësohet nga komentet e presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, i cili ka folur për qëllimet e klubit për të marrë Kylian Mbappen e Neymarin në radhët e tyre, duke insistuar se “të gjithë i dëshirojnë” çiftin e PSG-së.

Perez ka thënë se ai do t’i merrte “të dy”, Mbappen e Neymarin, pasi është pyetur se kë do të zgjidhte ai si sulmues të ekipit, pas rikthimit të Zinedine Zidanes në Madrid.

“Është e kuptueshme sepse të gjithë i dëshirojnë Neymarin, Mbappen, [Marco] Verrattin apo Marquinhos në ekipet e tyre, nuk më shqetëson ta them këtë”, ka thënë Tuchel para gazetarëve.

“Janë top-lojtarë por janë lojtarë tanë dhe kjo është më e rëndësishmja”, deklaroi ai.