Ballina SPORT ZYRTARE: Mjeshtri i tripletës kthehet në Madrid

ZYRTARE: Mjeshtri i tripletës kthehet në Madrid

SHPËRNDAJE

Edhe zyrtarisht Zinedine Zidane është trajner i Real Madridi.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, Real Madridi ka bërë të ditur se Zinedine Zidane është rikthyer në skuadër dhe do të zëvendësojë Santiago Solarin.

Zidane kthehet pasi u largua në vitin 2018 menjëherë pasi fitoi Championsin e tretë me radhë.

Madridi ka bërë të ditur se trajneri francez ka nënshkruar me klubin deri në qershor të vitit 2022.

Klubi gjithashtu ka bërë të ditur se Madridi i ka ofruar Solarit të qëndrojë në klub, gjithçka do të varet prej tij.

“Bordi i Real Madridit, i cili sot u takua, më 11 mars 2019, ka vendosur të përfundojë kontratën që lidh Santiago Solari me klubin si trajner i ekipit të parë dhe, në të njëjtën kohë, Real Madrid ka ofruar të vazhdojë të jetë pjesë e klubit”, shkruan Madridi nw faqen zyrtare.

“Real Madrid vlerëson punën e bërë nga Santiago Solari dhe angazhimin dhe besnikërinë që ai ka treguar gjithmonë në këtë shtëpi”.

“Bordi i Drejtorëve ka pranuar gjithashtu emërimin e Zinedine Zidane si trajner i ri i Real Madridit me inkuadrim të menjëhershëm për pjesën e mbetur të sezonit dhe tre të tjerat, deri më 30 qershor 2022”.

“Presidenti i Real Madridit do të paraqitet sot me Zinedine Zidane para mediave në orën 20:00 në dhomën e shtypit të stadiumit Santiago Bernabeu”, thuhet në njoftimin e klubit.