Ballina SPORT Skuadrat e mëdha interesohen për të, Verona ia cakton çmimin Marash Kumbullës

Skuadrat e mëdha interesohen për të, Verona ia cakton çmimin Marash Kumbullës

SHPËRNDAJE

Marash Kumbulla është njëri nga mbrojtësit më premtues në Serie A.

Qendërmbrojtësi shqiptar ka shkëlqyer në këtë fillim sezoni me fanellën e Hellas Veronës.

Kumbulla ka qenë titullar i padiskutueshëm te Verona ku ka arritur të shënoj edhe një gol në fitoren 1-0 ndaj Sampdorias.

E falë paraqitjeve të mira, interesim për të kanë shfaqur dy skuadrat e mëdha italiane Napoli dhe Fiorentina.

Verona është duke u bërë gati të fitojë shumë nga shitja e shqiptarit dhe tanimë i ka vendosur çmimin e largimit.

Klubi i rikthyer këtë edicion në Serie A kërkon të fitojë rreth 10 milionë euro nga shitja e shqiptarit.